Krzysztof Adamski

Team Lead w zespole Hadoop w ING Services Polska, Konsultant w GetInData

Pasjonat technologii big data. Z technologią Hadoop zetknął się po raz pierwszy pracując w Amsterdamie w firmie high-frequency trading. Odpowiedzialny za projektowanie i utrzymanie rozwiązań big data (Hadoop, ELK, kafka) dla klientów z grupy ING. Głównym wyzwaniem na co dzień jest pogodzenie elastyczności i otwartości na zmiany z wymaganiami bezpieczeństwa i automatyzacja zadań administracyjnych. Prawie 8 lat doświadczenia w pracy z bazami danych z naciskiem na hurtownie danych w oparciu o Microsoft SQL Server (certyfikaty MCITP, MCSE). Prelegent na wielu konferencjach krajowych.

Maciej Arciuch

Starszy inżynier oprogramowania, Grupa Allegro

Starszy inżynier oprogramowania w Grupie Allegro, gdzie jest współodpowiedzialny za proces zbierania i analizy danych opisujących zachowanie użytkowników serwisów Grupy. W swojej pracy wykorzystuje głównie technologie z szeroko pojętego ekosystemu Hadoop, m.in. Sparka, Kafkę i język Scala. Dzieli się swoją wiedzą jako szkoleniowiec w GetInData oraz prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Anders Arpteg

Analytics Machine Learning Manager, Spotify

Ma ponad 10 letnie doświadczenie w pracy nad rozwiązaniami BigData i uczenia maszynowego, w szczególności wielkoskalowego uczenia maszynowego. Obecnie kieruje zespołem analityczno-badawczym w Sztokholmie. Aktywny uczestnik i organizator wielu grup meet-up’owych.

Adam Bartos

Technology Strategy Advisor, Technology and Big Data Competency Center, SAS Institute

Ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z SAS Institute Polska, od początku zajmując się technologiczną stroną oferty firmy.

Zdobyte w tym zakresie doświadczenia wykorzystywał pełniąc obowiązki Dyrektora Technologii, Dyrektora Big Data Competency Center a także kierując m.in. pracami związanymi z technicznym wsparciem użytkowników,
technologicznym wsparciem zespołów wdrożeniowych oraz wewnętrzną i zewnętrzną promocją technologii SAS między innymi w obszarach Business Intelligence, Zarządzania Danymi, zagadnieniami Big Data i High Performance Analytics.

Obecnie nadal współpracując bezpośrednio z SAS rozwija partnerską firmę konsultingową SCS Expert

Piotr Bednarek

Administrator Hadoop, GetInData

Piotr jest administratorem systemów oraz pasjonatem technologii Open Source. Swoje pierwsze doświadczenia z rozproszonymi systemami zdobywał w firmach takich jak: GarageFarm.NET i CopernicusComputing, gdzie pomagał budować i zarządzać infrastrukturą HA. Dziś rozwiązuje administruje klastrem i problemy środowiska Hadoop w zespole GetInData.

Wojciech Biela

Software Engineering Manager, Teradata Labs

Wojciech Biela, absolwent Politechniki Wrocławskiej, od ponad 12 lat zajmuje się budowaniem zespołów oraz prowadzeniem projektów informatycznych (m.inempik.com, Hadapt) w stacjonarnych oraz rozproszonych zespołach. Posiada ponad 14 letnią praktykę w adaptacji metod Agile Software Development do konkretnych warunków projektowych, prezenter na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach z zakresu inżynierii oprogramowania, dwie publikacje naukowe w Springer LNCS z inżynierii oprogramowania. Od początku związany z amerykańskim start-upem Hadapt – jednym z pionierów rozwiązań SQL on Hadoop, odpowiedzialny za rozwój i prace polskiego zespołu Hadapt. Obecnie, po przejęciu Hadapt przez Teradata, prowadzi w Teradata Center for Hadoop zespół rozwijający rozproszony silnik zapytań SQL – Presto.

Luc Bourlier

Senior software engineer, Typesafe

Luc has been working on the JVM since 2002, first for IBM on the Eclipse project, in the Debugger team, where he wrote the expression evaluation engine. After a few other Eclipse projects, he went to TomTom, to recreate their data distribution platform for over-the-air services. He joined Typesafe in 2011 to work on the Eclipse plugin for Scala. Luc then switched to the Spark team, with a focus on deployment and interaction with other frameworks.

Patryk Choroś

Principal Business Solutions Manager, SAS Institute

Certified Business Intelligence Professional, Business Analytics. Studiował na Politechnice Warszawskiej na kierunku Systemy Informatyczne Wspomagania Decyzji. Zagadnieniami Business Intelligence zajmuje się od 2004 roku zdobywając doświadczenie w kierowaniu projektami wdrożeń hurtowni danych. W latach 2009-2011 był odpowiedzialny za zespół wdrożeniowy systemów Business Intelligence w Infovide-Matrix. Aktualnie zajmuje się budowaniem strategii wdrożeń systemów analitycznych dla kluczowych klientów SAS Institute śledząc i rozwijając ofertę firmy w kontekście ewolucji biznesowej (Big Data, Cloud, IoT, API Economy).

Justin Coffey

Analytics Devlead, Criteo

Justin Coffey jest jednym z szefów dewelopmentu w zespole Analytics Infrastructure w Criteo. Nadzoruje (i czasem sam uczestnicy w pracach rozwojowych) związanych z narzędziami do zarządzania petabajtami danych analitycznych wykorzystywanych przez setki analityków i inżynierów Criteo na całym świecie.

Od 15 lat zajmuje się technologiami internetowymi. Działał w wielu internetowych start-up-ach, jako inżynier strony software’owej. Studiował fizykę na Uniwersytecie w San Diego w latach 90, ale porwała go pierwsza bańka internetowa, gdzie zajął się technologią w firmie Home.com.

Marcin Cylke

Software developer, Grupa Allegro

Obecnie w zespole odpowiedzialnym za rekomendacje w serwisie Allegro, korzystając z technologii BigData oraz paradygmatów funkcyjnych, stara się zgadnąć czym jeszcze użytkownicy byli by zainteresowani. Od początku zawodowej kariery związany z językami na JVM’ie. W trakcie zgłębiania tajników uczenia maszynowego i systemów rozproszonych

Maciej Czyżowicz

Architekt Korporacyjny, Orange Polska

Maciej Czyżowicz, absolwent Santa Monica College i Politechniki Warszawskiej. Od ponad 12 lat związany z branżą telekomunikacyjną a w szczególności z rozwiązaniami Business Intelligence. Pracował na stanowisku Solution Architekta, odpowiadając za merytoryczne wdrażanie kompleksowych rozwiązań produktowych od strony IT (marketing, sprzedaż, obsługa klienta, inne podmioty gospodarcze), uczestniczył we wdrożeniu pierwszego operatora wirtualnego w Polsce. Aktualnie pracuje w Strategii i Architekturze Aplikacji IT, gdzie zajmuje się zagadnieniami data modellingu, data governace’u oraz pełni rolę product owner’a dla Big Data.

Przemysław Gamdzyk

CEO & Meeting Designer, Evention

Przez lata dziennikarz i redaktor specjalizujący się w obszarze tematycznym ICT w perspektywie biznesowej, technologicznej, organizacyjnej i ludzkiej. Był redaktorem Computerworld. Współpracował z Polityką i Rzeczpospolitą. Później zajął się rozwojem biznesu. Zawsze za podstawową wartość i fundament swojej działalności traktował tworzenie efektywnych obszarów porozumienia w biznesie – wyrażonych w piśmie, w świecie Internetu czy w formie fizycznych spotkań. Zrealizował w sumie kilkaset projektów wydawniczych i eventowych.
W ciągu kilku lat budował biznes konferencyjny IDG Business Media, był także dyrektorem programów dla kadry kierowniczej w wydawnictwie IDG Poland. Członek Rady Fundacji „Instytut Mikromakro” – ThinkTanku, którego był współzałożycielem. Aktualnie Prezes spółki wyspecjalizowanej w organizacji skutecznych wydarzeń biznesowych. Łącznie blisko 20 letnie doświadczenie w działalności w obszarze mediów rynku teleinformatycznego. Łączy ścisłe wykształcenie i umysł analityczny z szerokim obszarem zainteresowań i wiedzy oraz głębokim szacunkiem dla humanistyki. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego – uczeń prof. Władysława Turskiego. Ukończył studia podyplomowe „Komunikacja społeczna” organizowane przez Instytut Badań Literackich PAN i Fundację Upowszechniania Nauk. Uczestniczył w szeregu szkoleń i warsztatów, doskonalących kompetencje menedżerskie, umiejętności prowadzenia projektów i sztukę wystąpień publicznych czy wykorzystania narzędzi komunikacji elektronicznej i interaktywnych przekazów marketingowych.

Piotr Gawrysiak

Chief Data Scientist, mBank S.A.

Piotr Gawrysiak pełni funkcję Chief Data Scientist w mBank S.A. oraz jest profesorem w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej. Jest także udziałowcem i dyrektorem ds. badań i rozwoju w spółce Polidea, tworzącej oprogramowanie dedykowane dla urządzeń mobilnych.

Posiada stopnie doktora i doktora habilitowanego informatyki nadane przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Obronił także rozprawę habilitacyjną na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, oraz ukończył studia magisterskie w zakresie zarządzania gospodarczego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego zainteresowania naukowe dotyczą systemów zarządzania bazami danych, eksploracji danych i big data ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów tekstowych i języka naturalnego oraz sieci Internet, mobilnych technologii IT, odkrywania i zarządzania wiedzą oraz sztucznej inteligencji. Interesują go także związki techniki z procesami społecznymi i kulturowymi. Był promotorem ponad 40 prac magisterskich i jest autorem lub współautorem ponad 60 publikacji naukowych, w tym czterech książek, z czego większość została opublikowana w zagranicznych lub międzynarodowych czasopismach i materiałach konferencyjnych. W 2012 roku brał udział w programie Top500 Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbywając staż na Uniwersytecie Stanforda.

Prof. Gawrysiak kierował licznymi projektami naukowo-badawczymi i aplikacyjnymi dla przemysłu i organizacji międzynarodowych (ONZ, IFAD), zarówno jako przedstawiciel uczelni jak też i niezależny konsultant. Był audytorem projektów w ramach programów ramowych Komisji Europejskiej. Obecnie pełni także funkcję przedstawiciela RP w komitecie TC14 IFIP.

Arkadiusz Jachink

Senior Data Scientist, Agora

Arkadiusz Jachnik jest doktorantem w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej, a w czerwcu 2014 r. został on Asystentem Naukowym w tym Instytucie. Jego zainteresowania badawcze to uczenie maszynowe: problemy złożonej klasyfikacji i systemy rekomendacyjne. Od sierpnia 2014 r. Pan Jachnik pracuje w Dziale Big Data firmy Agora S.A. Obecnie piastuje tam stanowisko Senior Data Scientist i zajmuje się personalizacją treści oraz skalowalnymi systemami klasyfikacji i klasteryzacji kontentu. Jako autor i współautor Arkadiusz Jachnik posiada publikacje w wiodących czasopismach i konferencjach z dziedziny uczenia maszynowego, jak International Conference on Machine Learning, International Semantic Web Conference czy Journal of Machine Learning Research.

Jakub Kałużny

Starszy konsultant bezpieczeństwa IT, SecuRing

Starszy konsultant bezpieczeństwa IT w SecuRing. Przeprowadza testy penetracyjne aplikacji, systemów i urządzeń wysokiego ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach międzynarodowych o tematyce bezpieczeństwa IT : OWASP AppSec EU, BlackHat Asia, PHdays, CONFidence, HackInTheBox AMS, jak również podczas lokalnych event’ów. Poprzednio pracował dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz jako pośrednik płatności internetowych. Poza testowaniem aplikacji zagłębia się w protokołach sieciowych, wbudowanych urządzeniach i innych, przedsiębiorczych rozwiązaniach.

Adam Kawa

Data Engineer and Founder, GetInData

Adam jest fanem Hadoop od 2010 roku, kiedy to zaimplementował pierwszą aplikację w paradygmacie MapReduce. Od tego czasu pracował z wieloma technologiami Big Data m.in.: w Netezza, na Uniwersytecie Warszawskim (ICM), Spotify (gdzie przez 2 lata zarządzał największym Hadoop-owym klastrem w Europie składającym się z 1000 węzłów) oraz jako autoryzowany szkoleniowiec Cloudera. W GetIndata, Adam pracuje jako konsultant i instruktor, który specjalizuje się w takich technologiach jak np. Hadoop, Hive, Spark, Kafka, Falcon, HBase.

Piotr Kołaczkowski

Lead Software Engineer, DataStax

Piotr Kołaczkowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W 2011 roku obronił doktorat dotyczący automatycznego strojenia systemów baz danych. Obecnie przewodzi zespołowi programistów w DataStax, gdzie rozwija narzędzia analizy danych w systemie DataStax Enterprise zbudowanym w oparciu o Apache Cassandra. Jest też inicjatorem i jednym z głównych twórców otwartoźródłowego oprogramowania łączącego Apache Cassandra z Apache Spark (https://github.com/datastax/spark-cassandra-connector).

Grzegorz Kołpuć

Senior Software Engineer, Thomson Reuters

Inżynier Oprogramowania związany z JVM. Od 2 lat w Thomson Reuters gdzie zajmuje się implementacja wysoko dostępnych systemów rozproszonych jako lider zespołu developerow. Na co dzień zmaga się z przetwarzaniem dużych ilości danych z wykorzystaniem Strom, Kafka, Hadoop, HBase oraz Elastic Search. Prelegent trójmiejskiego JUG-a.

Piotr Krewski

Data Consultant and Co-founder, GetInData

Piotr Krewski zdobył obszerne, praktyczne doświadczenie w pisaniu aplikacji działających na serwerach (klastrach) Hadoop, jak również w utrzymywaniu, zarzadzaniu i poszerzaniu tych zbiorów. W Spotify, był członkiem team‘u operującym na prawdopodobnie największym serwerze (klastrze) Hadoop w Europie. Jest współzałożycielem GetInData , gdzie aktualnie pracuje jako architekt i inżynier pomagający firmom w budowie użytecznych, rozpowszechnianych urządzeń do przechowywania i przetwarzania Big Data. Piotr pełni także rolę instruktora Hadoop w szkoleniach z GetInData dla administratorów, developerów i analityków pracujących nad rozwiązaniami z Big Data.

Paweł Kucharski

CTO, Sotrender

Pasjonat programowania, zaczął programować już w podstawówce. Od 9 lat zajmuje się przetwarzaniem dużych danych. Brał udział w wielu innowacyjnych projektach związanych z analizami dużych zbiorów m.in. dla telecomów i serwisów społecznościowych. Jeden z pomysłodawców, a obecnie CTO Sotrendera, narzędzia do analizy i optymalizacji marketingu w social media. Na co dzień pracuje z Hadoop, HBase, Solr, Spark, Hive, TokuDB, MongoDB.

Jarosław Kuśmierek

Engineering Manager: Cloud Platform & Warsaw Eng Site Lead, Google

Jarek graduated from Warsaw University, where he did his PhD in Computer Science, specifically Foundations of Object Oriented Languages.

While studying and doing research at Warsaw University, Jarek also started his professional career, building number of ERP systems for medium and large businesses (for example: in Asseco Business Solutions) – with focus on manufacturing systems, database scalability and optimization.

In 2009, Jarek joined Google to build systems automating operation of the data centers, making them easier to use for all Google developers. The teams also improved the efficiency of the datacenters thanks to optimizations based on large amounts of historical workload data.  Then, Jarek & the team expanded the scope to Cloud Computing – also focusing on tools which automate many operations – making the Cloud Automatically adapt to user application’s need and behavior.

Today, he is leading the quickly growing Warsaw Office to make Google’s Cloud and Datacenters even more awesome!

Andrzej Litewka

Chief Software Architect, Grupa Interia

Andrzej zajmuje się problemami na styku biznesu i technologii oraz poszukiwaniu nowych obszarów rozwiązań innowacyjnych mogących przynieść przewagę konkurencyjną. Z portalem Interia związany od 1999 roku gdzie zaczynał jako programista baz danych oraz systemów adserwerowych. Obecnie pełni rolę głównego architekta aplikacji przez co aktywnie jest zaangażowany w rozwój większości serwisów grupy Interia.

Dr Przemysław Maciołek

VP of R&D , Collective Sense

Od kilkunastu lat zajmuje się uzyskiwaniem wiedzy z danych oraz budowaniem wszystkiego co jest do tego potrzebne. Doradzał m.in. Toptal, Base CRM i FX Energy (obecnie część Orlen Upstream). Prowadził swój startup, budował zespoły analityków i zdobywał doświadczenie jak Data Science może rzeczywiście pomóc biznesowi. Obserwował ruch Big Data niemal od samego początku i był wczesnym użytkownikiem m.in. HBase, Hadoopa, Sparka a teraz Kudu. Obecnie buduje rewolucyjny projekt z obszaru monitoringu bezpieczeństwa i wydajności sieci. Obronił doktorat na styku systemów sztucznej inteligencji i przetwarzania języka naturalnego na AGH. Współorganizator DataKRK.

Jimmy Mårdell

Tech Product Owner, Spotify

W Spotify od 5 lat. Zaczynał jako inżynier od systemów back-endowych, by obecnie pełnić role lidera zespołu infrastruktury bazy danych. Uczestniczy w rozwoju projektu Apache Cassandra i ma ogromne praktyczne doświadczenie w zarządzania wielkimi, multidatacentrowmi klastrami Cassandry w Spotify. W tym roku uzyskał tytuł Cassandra MVP przyznawany przez DataStax.

Maximilian Michels

Developer, Data Artisans

Członek projektu Apache Flink. Developer w Data Artisan (startupie, który zajmuje się rozwojem Apache Flinka). Studiował na Free Univeristy w Berlinie i Uniwersytecie w Istanbule. Pracował jako pracownik naukowy w obszarze równoległego i rozproszonego przetwarzania w niemieckim Zuse Institute.

Olga Mierzwa

Co-founder, datahero.tech

Olga Mierzwa jest współzałożycielem datahero.tech, które pomaga firmom w rekrutacji pracowników z obszaru analiz danych. Zajmuje się konsultingiem w oparciu o modelowanie danych i data mining. Jest absolwentką ekonometrii na Uniwersytecie w Rotterdamie i SGH. Organizuje Warszawskie Spotkania Entuzjastów R.

Michał Olczak

Członek Zarządu, CTO, Obserwatorium.biz

Współzałożyciel i członek zarządów Obserwatorium.biz oraz NextApps. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w rozwoju bezpiecznych aplikacji, architekt bezpieczeństwa oraz organizator OWASP Poznań. Członek Forum Bezpieczeństwa Transakcji Elektronicznych ZBP z ponad 10 letnim doświadczeniem w tworzeniu systemów bankowości internetowej i mobilnej w banku BZWBK. Absolwent Politechniki Poznańskiej, kierunek informatyka. Promuje kulturę innowacji w połączeniu z cyberodpowiedzialnością.

Dr Daniel Olmedilla

Engineer Manager, Facebook

Dr Daniel Olmedilla jest menedżerem grupy inżynierów zajmujących się Machine Learning w zespole zajmujących się optymalizacją obszaru reklam. Posiada podwójny tytuł doktora i w czasie swojej pracy  łączyć umiejętności badacza technologii z wiedzą o BigData i strategii biznesowej, w takich firmach jak XING, Telefonic czy Deloitte

Daniel Olmedilla, Facebook

Wykorzystanie rozwiązań i narzędzi Machine Learning dla zapewnienia integralności i spójności wyświetlania reklam na Facebooku,

Wykorzystanie rozwiązań i narzędzi Machine Learning dla zapewnienia integralności i spójności wyświetlania reklam na Facebooku

Remigiusz Siudziński

Business Intelligence Manager, Grupa Pracuj SA

Od 16 lat analizuje zachowania klientów B2C i B2B. Do 2003 r. Zarządzał systemem raportowania dla Marketingu oraz brał udział we wdrożeniu systemu bilingowego i CRM w Netii. 2003-2008 odpowiedzialny za bazę klientów – tworzył modele utrzymania klienta, kierował działaniami lojalnościowymi oraz cross- i upselling. Od 2009 r. w Grupie Pracuj zarządza obszarem Business Intelligence, wykorzystując metody data mining do prognozowania zachowań klientów i zwiększania przychodów firmy. W 2013 został finalistą konkursu Big Data Summer Camp. Ukończył Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Dariusz Śliwa

Big Data Solution Sales, Hewlett Packard Enterprise

Darek od 20 lat zajmuje się platformami informatycznymi i obliczeniowymi, i pamięta czasy gdy Big Data była jeszcze dobrze zapowiadającym się maleństwem. Miał przyjemność poznania perspektywy dostawców infrastruktury (Dell), wciągających projektów dużej skali (HP) jak i aspektów zaawansowanego Security (Symantec). Obecnie w Hewlett Packard Enterprise, gdzie zajmuje się Big Data Solutions.

Tal Sliwowicz

R&D Director, Taboola

Inżynier oprogramowania w zespole software’owym Taboola, który ma zadanie przetwarzać dziennie ponad 5 TB danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem Sparka, Cassandry (i innych podobnie modnie brzmiących rozwiązań). Członek izraelskiej grupy Spark Meetup.

Tomasz Sobczak

Senior Consultant & Talent Manager, Findwise

Tomasz pracuje w polskim oddziale szwedzkiej firmy Findwise. Przede wszystkim zajmuje się dostarczaniem rozwiązań opartych o technologie wyszukiwania i przetwarzania danych niestrukturalnych. Doradza organizacjom jak przechowywać dane, zarządzać nimi i budować dostęp do informacji. Na co dzień pracuje z tematami związanymi z architekturą informacji, wyszukiwarkami korporacyjnymi, oprogramowaniem open source (m.in. Lucene, Solr, Elasticsearch). Wcześniej Tomasz pracował w Agorze dla serwisu Gazeta.pl, gdzie zajmował się m.in. wyszukiwarką portalową. Aktualnie współpracuje z klientami z wielu sektorów w Polsce i za zagranicą. Projekty, w których uczestniczy, dotyczą różnorodnych systemów (intranet, e-commerce, bazy wiedzy etc.), ale mają jedną wspólną cechę: dostęp do informacji. Tomasz jest organizatorem warszawskiej grupy dyskusyjnej ESWM poświęconej technologiom wyszukiwania oraz tematom pokrewnym. Jest również członkiem Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań. Interesuje się zarządzaniem wiedzą w przedsiębiorstwie oraz budowaniem kultury organizacyjnej.

Bartłomiej Twardowski

PhD student, Data Scientist, Grupa Allegro

Doktorant na Politechnice Warszawskiej badający systemy rekomendacji oraz metody personalizacji danych. Na co dzień pracujący również w Grupie Allegro ­ największym portalu e­marketplace w Polsce, gdzie zajmuje się analizą danych, systemami rekomendacji oraz wykorzystaniu uczenia maszynowego do rozwiązywania złożonych problemów. Z racji skali zagadnień  ­ ekosystem Big Data stał się jego codziennym podwórkiem zmagań. Zafascynowany trudnymi projektami wykorzystującymi metody machine learning oraz data mining do praktycznych zastosowań.

David Whiting

‎Software Engineer (Java + Big Data), SoundCloud

David pracował z Hadoop i Big Data od 2011. Pierwszy raz w Last.fm w Londynie, następnie w Spotify w Sztokholmie , a obecnie- Soundcloud w Berlinie. Jest związany z projektem Apache Crunch, a obszarem jego zainteresowań jest wzbogacanie doświadczenia developerów w aplikacjach Big Data. Z dala od serwerów , każdą wolną chwilę spędza na tworzeniu muzyki w roli artysty i producenta (http://thewit.ch).

Marek Wiewiórka

Big Data Architect, GetInData

Doświadczonym architektem oprogramowania z dużą wiedzą na temat rozwiązań analityki biznesowej i klasycznych systemów relacyjnych baz danych. Wielki fan równoległego i rozproszonego przetwarzania danych oraz w szczególności ekosystemu Hadoop. Doktorant z bioinformatyki i współzałożyciel grupy badawczej zajmującej się zastosowaniami big data w analizie danych genomiczych na Politechnice Warszawskiej.​

Michał Własenko

Data Scientist, Engineering Design Center

Michał Własenko jest badaczem danych (data scientist) i inżynierem analityki w Engineering Design Center w Warszawie, w którym zajmuje się badaniem i modelowaniem danych oraz projektowaniem algorytmów w celu wykrywania usterek, anomalii i prognostyki lokomotyw General Electric. W poprzednich zawodowych wcieleniach zrobił doktorat z fizyki cząstek elementarnych, kiedy to badał strukturę protonu używając “wielkich danych” na Uniwersytecie w Bonn oraz poszukiwał ciemnej materii na Uniwersytecie Harvarda.

 

Engineering Design Center (EDC) to biuro inżynierskie powstałe w wyniku współpracy pomiędzy General Electric Company Polska Sp. z.o.o. oraz Instytutem Lotnictwa.

Krzysztof Zarzycki

Big Data Architect, GetInData

Krzysztof jest architektem, inżynierem i analitykiem rozwiązań z zakresu technologii Big Data, takich jak skalowalna zaawansowana analityka, systemy podejmowania decyzji czy silniki rekomendacji.  Jest fanem Big Data , pracującym z technologiami HPC, systemami rozproszonymi czy uczeniem maszynowym od ponad 7 lat. Wcześniej pracował w firmach jak : Netezza/IBM, Hadapt/Teradata, obecnie – członek grupy ekspertów  w GetInData.  Uwielbia realizować projekty kompleksowo – od projektowania rozwiązań, poprzez implementację i instalację technologii, aż po wykrywanie, usuwanie problemów i monitoring systemu. Obecnie specjalizuje się w analityce danych w czasie rzeczywistym.

Paweł Zawistowski

Data Scientist, Grupa Allegro

Badacz danych zainteresowany odnajdywaniem tego, co w zbiorach danych jest ukryte. W ciągu  ostatnich  7  lat  zajmował  się  różnorodnymi  zagadnieniami  ­  od  ewolucyjnego uzupełniania  brakujących  wartości,  przez  modelowanie  procesu  obróbki  metalu,  aż  po prace  nad  silnikiem  rekomendacyjnym  i  wykrywaniem  SPAMu.  Obecnie  zawodowo związany z Grupą Allegro i wydziałem EiTI Politechniki Warszawskiej. W skrzynce narzędzi, którymi zarabia na chleb, czołowe miejsca zajmują scala, Spark oraz R.

Kamil Żbikowski

Senior IT Manager, mBank S.A

Obecnie Senior IT Manager będący liderem zespołu data science w mBanku. W przeszłości Software Architect współtworzący algorytmiczny fundusz inwestycyjny wykorzystujący metody sztucznej inteligencji oraz data mining. IT Manger w Turbine Analytics, firmie specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań wspierających zarządzanie funduszami oraz ryzykiem dla towarzystw funduszy inwestycyjnych. Współtwórca oraz CTO Bazaar Blockchain Technoglogies Ltd., firmy zajmującej się dostarczaniem w zautomatyzowany sposób płynności dla giełd Bitcoin.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka. Równolegle ukończył studia na kierunku Finanse i Rachunkowość SGH. W ramach swoich publikacji posiada pozycje w najlepszych światowych journalach z zakresu sztucznej inteligencji. Jest posiadaczem najwyższego certyfikatu Oracle – Oracle Certified Master, Java EE Enterprise Architect. Zwolennik i propagator Agile.